• English, British

iDEa

Társszerzők adatainak megadása

Kérdés:
Nem minden esetben ismert minden társszerző születési éve és a szakterülete. Kötelező-e kitölteni, ill. mit lehet beírni?
Teljes válasz:
A publikációk feltöltésekor a szerzők neveinek pontos megadása különösen fontos.
A feltöltendő publikáció típusától (köny, könyvrészlet, folyóirat cikk, időszaki kiadvány) függetlenül a szerzőket két blokkban is fel kell tüntetni.

• A "DE szerzők adatai" blokkban rögzíteni kell a feltöltött publikációhoz kapcsolódó a debreceni egyetemi szerző(k) adatait. Ez a funkció teszi lehetővé, hogy egy publikáció feltöltésekor minden érintett DE szerző nevéhez automatikusan kapcsolódjanak az adatok, vagyis egyetlen feltöltéssel valamennyi társszerző profiljában megjelenjen a kérdéses publikáció.

​Fontos, hogy csak akkor kell egyetemi szerzőként felvenni az adott kutatót egy cikkhez, ha a cikken szereplő affiliáció szerint is, azaz a cikk készítésekor az adott egységhez tartozott.

• Minden publikáció típus esetében létezik egy olyan mező, amelybe a szerző(k) neveit pontosan, a publikáción szereplő formában és sorrendben kell feltüntetni. Ez a mező biztosítja, hogy a bibliográfiai adatok pontosan szerepeljenek a későbbi publikációs listákban.

​Az érintett blokkok és mezők az egyes publikáció típusoknál:

Könyv: “Könyv adatai” > “szerzők”
Könyvrészlet: “Műfaji adatok” > “könyvrészlet szerzői”
Folyóiratcikk: “Műfaji adatok” > szerzők”
Időszaki kiadvány: “Időszaki kiadvány adatai” > “Főszerkesztő, szerkesztő”

Témakör:
Adatfeltöltés