Jelenlegi hely

Gaál István

Gaál István

Gaál István
DE > TTK
egyetemi tanár, tanszékvezető 2005-2016
rektorhelyettes 2013-2015
Név: Gaál István
További profilok: Google Scholar, MTMT, Scopus Author ID
Fokozat
  • egyetemi doktor, Kossuth Lajos Tudományegyetem (1987)
  • kandidátus, MTA (1990)
  • PhD, Debreceni Egyetem (1995)
  • habil, Debreceni Egyetem (1998)
  • MTA doktora, MTA (2003)
Szakterület: matematikus

Teljes publikációs lista

A lista áttöltése az MTMT rendszerébe
Hiányzó közlemények feltöltése
Hitelesített Publikációs Lista igénylése
OA letöltési statisztika megtekintése
Feltöltött közlemény:
99
DEA-ban:
66
OA:
24
Publikációs időszak:
1984-2023
2023
  1. Gaál, I.: Monogenity in totally real extensions of imaginary quadratic fields with an application to simplest quartic fields.
    Acta Sci. Math. 89 (1-2), 3-12, 2023.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Analysis
    Q3 Applied Mathematics
  2. Gaál, I., Remete, L.: On the monogenity of pure quartic relative extensions of Q(i).
    Acta Sci. Math. 2023 1-15, 2023.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Analysis
    Q3 Applied Mathematics
2022
  1. Gaál, I., Pohst, M.: On calculating the number N(D) of global cubic fields F of given discriminant D.
    J. Number Theory. 236 479-491, 2022.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Algebra and Number Theory
  2. Gaál, I.: On the monogenity of certain binomial compositions.
    J. Algebra, Number Theory & Appl. 57 1-16, 2022.
2021
  1. Gaál, I.: An experiment on the monogenity of a family of trinomials.
    J. Algebra, Number Theory & Appl. 51 (1), 97-111, 2021.
  2. Gaál, I.: Calculating "small" solutions of inhomogeneous relative Thue inequalities.
    Funct. Approx. Comment. Math. 65 (2), 141-156, 2021.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Mathematics (miscellaneous)
  3. Gaál, I., Pohst, M., Pohst, M.: On computing integral points of a Mordell curve - the method of Wildanger revisited.
    Exp. Math. 30 (1), 127-134, 2021.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
2020
  1. Gaál, I.: Monogenity in totally complex sextic fields, revisited.
    J. Algebra, Number Theory & Appl. 47 (1), 87-98, 2020.
  2. Gaál, I., Jadrijević, B., Remete, L.: Totally real Thue inequalities over imaginary quadratic fields: an improvement.
    Glas. Mat. 55 (2), 191-194, 2020.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
2019
  1. Gaál, I.: Calculating relative power integral bases in totally complex quartic extensions of totally real fields.
    J. Algebra, Number Theory & Appl. 44 (2), 129-157, 2019.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Algebra and Number Theory
  2. Gaál, I.: Diophantine Equations and Power Integral Bases.
    Birkhäuser, Basel, 326 p., 2019. ISBN: 9783030238643
  3. Gaál, I., Remete, L.: Integral Bases and Monogenity of Composite Fields.
    Exp. Math. 28 (2), 209-222, 2019.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  4. Gaál, I., Remete, L.: Power integral bases in cubic and quartic extensions of real quadratic fields.
    Acta Sci. Math. 85 (3-4), 413-429, 2019.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Analysis
    Q2 Applied Mathematics
  5. Gaál, I., Jadrijević, B., Remete, L.: Simplest quartic and simplest sextic Thue equations over imaginary quadratic fields.
    Int. J. Number Theory. 15 (1), 11-27, 2019.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Algebra and Number Theory
2018
  1. Gaál, I., Remete, L.: Integral bases and monogenity of the simplest sextic fields.
    Acta Arith. 183 (2), 173-183, 2018.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Algebra and Number Theory
  2. Gaál, I., Jadrijević, B., Remete, L.: Totally real Thue inequalities over imaginary quadratic fields.
    Glas. Mat. 53 (2), 229-238, 2018.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
2017
  1. Gaál, I., Remete, L.: Integral bases and monogenity of pure fields.
    J. Number Theory. 173 129-146, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q1 Algebra and Number Theory
  2. Gaál, I., Remete, L.: Non-monogenity in a family of octic fields.
    Rocky Mt. J. Math. 47 (3), 817-824, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
2016
  1. Gaál, I., Remete, L., Szabó, T.: Calculating power integral bases by using relative power integral bases.
    Funct. Approx. Comment. Math. 54 (2), 141-149, 2016.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
2015
  1. Gaál, I.: Calculating "small" solutions of relative Thue equations.
    Exp. Math. 24 (2), 142-149, 2015.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  2. Gál, Z., Gaál, I.: Debreceni szuperszámítógép szolgáltatások a kutatásban.
    In: Az elmélet és a gyakorlat találkozása a térinformatikában = Theory meets practice in GIS : Térinformatikai Konferencia és Szakkiállítás, Debreceni Egyetem / [szerk. Boda Judit], Debreceni Egyetemi Kiadó, Debrecen, 145-153, 2015. ISBN: 9789633184882
  3. Gaál, I., Remete, L.: Power integral bases in a family of sextic fields with quadratic subfields.
    Tatra Mt. Math. Publ. 64 (1), 59-66, 2015.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Mathematics (miscellaneous)
  4. Gaál, I., Remete, L.: Solving binomial Thue equations.
    J. Algebra, Number Theory & Appl. 36 (1), 29-42, 2015.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Algebra and Number Theory
2014
  1. Gaál, I., Remete, L.: Binomial Thue equations and power integral bases in pure quartic fields.
    J. Algebra, Number Theory & Appl. 32 (1), 49-61, 2014.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Algebra and Number Theory
Mindet mutasd
frissítve: 2024-07-07, 01:52

Tudományos folyóiratcikkek
SCImago besorolása

Tudományos folyóiratcikkek száma: 85
Q1/D1 3 (3.5%)
Q1 10 (11.8%)
Q2 18 (21.2%)
Q3 11 (12.9%)
Q4 9 (10.6%)
n.a. 37 (43.5%)
-
OK

SCImago kategóriák

Mathematics (48)
Algebra and Number Theory (22)
Mathematics (miscellaneous) (22)
Applied Mathematics (7)
Computational Mathematics (6)
Analysis (3)
Computer Science (1)
Computer Science Applications (1)

Közlemények megoszlása
műfaj szerint

Közlemények megoszlása
évszám szerint

Közlemények megoszlása
nyelv szerint

Egyéb társszerzők