Diplomás molekuláris biológusként végeztem 2002-ben a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán, majd 2007-ben szereztem Ph.D. fokozatot elméleti orvostudományok tárgykörben (téma: kromatinszerkezet). 2007-ben történt tanársegédi kinevezésemtől kezdve 2015-ig dolgoztam a DE ÁOK Biofizikai és Sejtbiológiai Intézetében (2013-tól 2015-ig adjunktusi beosztásban), ahol elsőéves orvos-, fogorvos- gyógyszerészhallgatók, molekuláris biológusok, gyógytornászok magyar és angol nyelvű oktatását végeztem. 2015-ben csatlakoztam a DE ÁOK Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézetéhez, ahol azóta az egyik kutatólaboratóriumot vezetem.
Tudományos érdeklődési területem tágabb értelemben a molekuláris sejtbiológia, genetika és genomika. 2015 szeptemberétől a Magyar Tudományos Akadémia Lendület programjának a támogatásával vizsgálom a kromoszómák térszerkezetét, a homológ rekombináció útvonalait, és a magasabbrendű kromatinszerkezet kialakulásának epigenetikai tényezőit és sejtes örökölhetőségét. Kutatásaimat az MTA, a Debreceni Egyetem ÁOK, az NKFIH, az ICGEB (Trieste, Italy), az EU keretprogramjai és az IMéRA (Institut d'études avancées) támogatja. 2014-ben és 2015-ben kutatási pályázatommal bejutottam az Európai Kutatási Tanács (ERC) kiválósági versenypályázatának (ERC Starting Grant) végső (szóbeli) fordulójába, ahol kiváló minősítést kaptam. Posztdoktori éveim alatt többször jártam vendégkutatóként és tanulmányúton Franciaországban (Institut Curie, Paris, és a Centre de Recherche en Cancérologie de Marseille) és Németországban (DKFZ, Heidelberg).
Tagja vagyok a Magyar Genetikusok Egyesületének, a Magyar Biokémiai Társaságnak és a Magyar Biofizikai Társaságnak. Az eddig megjelent in extenso publikációim közül a legnagyobb visszhangot 2013-ban társ-első szerzőként jegyzett Science cikkem váltotta ki, amely hazai és nemzetközi elismerést hozott a Debreceni Egyetemnek. Utóbbi munkáért 2014-ben elnyertem a „Debreceni Egyetem Publikációs Díja” c. kitüntetést.