Jelenlegi hely

Bessenyei Mihály

Bessenyei Mihály

Név: Bessenyei Mihály
Affiliáció: Debreceni Egyetem. Természettudományi és Technológiai Kar. Matematikai Intézet. Analízis Tanszék / University of Debrecen. Faculty of Science and Technology. Institute of Mathematics. Department of Analysis
További profilok: MTMT
Szakterület: matematikus

Teljes publikációs lista

A lista áttöltése az MTMT rendszerébe
Hiányzó közlemények feltöltése
Hitelesített Publikációs Lista igénylése
OA letöltési statisztika megtekintése
Feltöltött közlemény:
36
DEA-ban:
35
OA:
6
Publikációs időszak:
2002-2022
2022
  1. Bessenyei, M., Pénzes, E.: Generalized fractals in semimetric spaces.
    Nonlinear Anal.-Theory Methods Appl. 220 1-15, 2022.
    Folyóirat-mutatók:
    Q1 Analysis (2021)
    Q1 Applied Mathematics (2021)
2021
  1. Bessenyei, M., Páles, Z.: Applications of the Bielecki renorming technique.
    J. Fixed Point Theory Appl. 23 (2), 1-23, 2021.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Applied Mathematics
    Q2 Geometry and Topology
    Q1 Modeling and Simulation
  2. Bessenyei, M., Kertész, D., Lovas, R.: A sandwich with segment convexity.
    J. Math. Anal. Appl. 500 (1), 1-12, 2021.
    Folyóirat-mutatók:
    Q1 Analysis
    Q2 Applied Mathematics
  3. Bessenyei, M., Pénzes, E.: Hutchinson without Blaschke: An alternative way to fractals.
    Expo. Math. 39 (1), 25-32, 2021.
    Folyóirat-mutatók:
    Q1 Mathematics (miscellaneous)
2020
  1. Bessenyei, M., Pénzes, E.: Fractals for minimalists.
    Aequ. Math. 94 (3), 595-603, 2020.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Applied Mathematics
    Q2 Discrete Mathematics and Combinatorics
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  2. Bessenyei, M., Pénzes, E.: Monoton leképezések fixpontjai 1..
    Középisk. Mat. Fiz. Lapok. 70 (3), 141-146, 2020.
  3. Bessenyei, M., Pénzes, E.: Monoton leképezések fixpontjai 2..
    Középisk. Mat. Fiz. Lapok. 70 (6), 328-333, 2020.
2019
  1. Bessenyei, M.: Generalized monotonicity in terms of differential inequalities.
    Proc. R. Soc. Edinb. Sect. A-Math. 149 (6), 1473-1479, 2019.
    Folyóirat-mutatók:
    Q1 Mathematics (miscellaneous)
2018
  1. Bessenyei, M., Szabó, G.: A Functional Equation View of an Addition Rule.
    Math. Mag. 91 (1), 37-41, 2018.
  2. Bessenyei, M.: Axiomatic and algebraic convexity of regular pairs.
    J. Geom. 109 (1), 1-7, 2018.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Geometry and Topology
  3. Bessenyei, M., Pénzes, E.: Separation problems in the context of h-convexity.
    J. Convex Anal. 25 (3), 1033-1043, 2018.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Analysis
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  4. Bessenyei, M.: The affine separation problem revisited.
    Indag. Math.-New Ser. 29 (3), 873-877, 2018.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
2017
  1. Bessenyei, M., Páles, Z.: A contraction principle in semimetric spaces.
    J. Nonlinear Convex Anal. 18 (3), 515-524, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Analysis
    Q3 Applied Mathematics
    Q3 Control and Optimization
    Q3 Geometry and Topology
  2. Bessenyei, M., Konkoly, Á., Popovics, B.: Convexity with Respect to Beckenbach Families.
    J. Convex Anal. 24 (1), 75-79, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Analysis
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  3. Bessenyei, M., Popovics, B.: Convex structures induced by Chebyshev systems.
    Indag. Math.-New Ser. 28 (6), 1126-1133, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  4. Bessenyei, M., Konkoly, Á., Szabó, G.: Linear functional equations involving finite substitutions.
    Acta Sci. Math. 83 (1-2), 71-81, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Analysis
    Q4 Applied Mathematics
2016
  1. Bessenyei, M., Popovics, B.: Convexity without convex combinations.
    J. Geom. 107 (1), 77-88, 2016.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Geometry and Topology
  2. Bessenyei, M.: The contraction principle in extended context.
    Publ. Math. Debr. 89 (3), 287-295, 2016.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
2015
  1. Bessenyei, M.: Nonlinear quasicontractions in complete metric spaces.
    Expo. Math. 33 (4), 517-525, 2015.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
2013
  1. Bessenyei, M., Szokol, P.: Convex separation by regular pairs.
    J. Geom. 104 (1), 45-56, 2013.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Geometry and Topology
  2. Bessenyei, M., Szokol, P.: Separation by convex interpolation families.
    J. Convex Anal. 20 (4), 937-946, 2013.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Analysis
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  3. Bessenyei, M., Kézi, C.: Solving functional equations via finite substitutions.
    Aequ. Math. 85 (3), 593-600, 2013.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Applied Mathematics
    Q3 Discrete Mathematics and Combinatorics
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
2012
  1. Bessenyei, M., Horváth, G., Kézi, C.: Functional equations on finite groups of substitutions.
    Expo. Math. 30 (3), 283-294, 2012.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  2. Bessenyei, M., Páles, Z.: Separation by linear interpolation families.
    J. nonlinear convex anal. 13 (1), 49-56, 2012.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Analysis
    Q1 Applied Mathematics
    Q1 Control and Optimization
    Q2 Geometry and Topology
2011
  1. Bessenyei, M., Kézi, C.: Functional equations and group substitutions.
    Linear Alg. Appl. 434 (6), 1525-1531, 2011.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Algebra and Number Theory
    Q2 Discrete Mathematics and Combinatorics
    Q2 Geometry and Topology
    Q2 Numerical Analysis
Mindet mutasd
frissítve: 2022-11-27, 01:27

Tudományos folyóiratcikkek
SCImago besorolása

Tudományos folyóiratcikkek száma: 36
Q1 8 (22.2%)
Q2 15 (41.7%)
Q3 7 (19.4%)
Q4 2 (5.6%)
n.a. 4 (11.1%)
-
OK

SCImago kategóriák

Mathematics (32)
Mathematics (miscellaneous) (21)
Applied Mathematics (13)
Analysis (9)
Geometry and Topology (7)
Discrete Mathematics and Combinatorics (4)
Control and Optimization (2)
Algebra and Number Theory (1)
Modeling and Simulation (1)
Numerical Analysis (1)

Közlemények megoszlása
műfaj szerint

Közlemények megoszlása
évszám szerint

Közlemények megoszlása
nyelv szerint

Egyéb társszerzők