Jelenlegi hely

Remete László

Remete László

Név: Remete László
További profilok: Google Scholar, MTMT
Fokozat
  • PhD, Debreceni Egyetem (2021)
Szakterület: Matematikus

Teljes publikációs lista

A lista áttöltése az MTMT rendszerébe
Hiányzó közlemények feltöltése
Hitelesített Publikációs Lista igénylése
OA letöltési statisztika megtekintése
Feltöltött közlemény:
18
DEA-ban:
18
OA:
7
Publikációs időszak:
2014-2023
2023
  1. Bhargava, M., Evertse, J., Győry, K., Remete, L., Swaminathan, A.: Hermite equivalence of polynomials.
    Acta Arith. 209 17-58, 2023.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Algebra and Number Theory
  2. Remete, L.: Hogyan dobjunk fejet 51% eséllyel?.
    Debr. szle. 30 (1), 99-102, 2023.
  3. Gaál, I., Remete, L.: On the monogenity of pure quartic relative extensions of Q(i).
    Acta Sci. Math. 2023 1-15, 2023.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Analysis
    Q3 Applied Mathematics
2021
  1. Remete, L.: A generalization of simplest number fields and their integral basis.
    Acta Math. Hung. 163 (2), 437-461, 2021.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
2020
  1. Remete, L.: Integral bases of pure fields with square-free parameter.
    Stud. Sci. Math. Hung. 57 (1), 91-115, 2020.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
  2. Gaál, I., Jadrijević, B., Remete, L.: Totally real Thue inequalities over imaginary quadratic fields: an improvement.
    Glas. Mat. 55 (2), 191-194, 2020.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
2019
  1. Gaál, I., Remete, L.: Integral Bases and Monogenity of Composite Fields.
    Exp. Math. 28 (2), 209-222, 2019.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  2. Gaál, I., Remete, L.: Power integral bases in cubic and quartic extensions of real quadratic fields.
    Acta Sci. Math. 85 (3-4), 413-429, 2019.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Analysis
    Q2 Applied Mathematics
  3. Gaál, I., Jadrijević, B., Remete, L.: Simplest quartic and simplest sextic Thue equations over imaginary quadratic fields.
    Int. J. Number Theory. 15 (1), 11-27, 2019.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Algebra and Number Theory
2018
  1. Gaál, I., Remete, L.: Integral bases and monogenity of the simplest sextic fields.
    Acta Arith. 183 (2), 173-183, 2018.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Algebra and Number Theory
  2. Gaál, I., Jadrijević, B., Remete, L.: Totally real Thue inequalities over imaginary quadratic fields.
    Glas. Mat. 53 (2), 229-238, 2018.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
2017
  1. Gaál, I., Remete, L.: Integral bases and monogenity of pure fields.
    J. Number Theory. 173 129-146, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q1 Algebra and Number Theory
  2. Gaál, I., Remete, L.: Non-monogenity in a family of octic fields.
    Rocky Mt. J. Math. 47 (3), 817-824, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
2016
  1. Gaál, I., Remete, L., Szabó, T.: Calculating power integral bases by using relative power integral bases.
    Funct. Approx. Comment. Math. 54 (2), 141-149, 2016.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
2015
  1. Gaál, I., Remete, L.: Power integral bases in a family of sextic fields with quadratic subfields.
    Tatra Mt. Math. Publ. 64 (1), 59-66, 2015.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Mathematics (miscellaneous)
  2. Gaál, I., Remete, L.: Solving binomial Thue equations.
    J. Algebra, Number Theory & Appl. 36 (1), 29-42, 2015.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Algebra and Number Theory
2014
  1. Gaál, I., Remete, L.: Binomial Thue equations and power integral bases in pure quartic fields.
    J. Algebra, Number Theory & Appl. 32 (1), 49-61, 2014.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Algebra and Number Theory
  2. Gaál, I., Remete, L., Szabó, T.: Calculating power integral bases by solving relative Thue equations.
    Tatra Mt. Math. Publ. 59 (1), 79-92, 2014.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Mathematics (miscellaneous)
frissítve: 2024-07-14, 02:11

Tudományos folyóiratcikkek
SCImago besorolása

Tudományos folyóiratcikkek száma: 17
Q1 1 (5.9%)
Q2 7 (41.2%)
Q3 5 (29.4%)
Q4 4 (23.5%)
-
OK

SCImago kategóriák

Mathematics (17)
Mathematics (miscellaneous) (9)
Algebra and Number Theory (6)
Analysis (2)
Applied Mathematics (2)

Közlemények megoszlása
műfaj szerint

Közlemények megoszlása
évszám szerint

Közlemények megoszlása
nyelv szerint

Egyéb társszerzők

Jadrijević, Borka
Evertse, Jan-Hendrik
Swaminathan, Ashvin A.