Jelenlegi hely

Nyul Gábor

Név: Nyul Gábor
Affiliáció: Debreceni Egyetem. Természettudományi és Technológiai Kar. Matematikai Intézet. Algebra és Számelmélet Tanszék / University of Debrecen. Faculty of Science and Technology. Institute of Mathematics. Department of Algebra and Number Theory
Fokozat
  • PhD, Debreceni Egyetem (2007)
  • habilitáció, Debreceni Egyetem (2020)
Szakterület: matematikus
Az adatok a NEPTUN rendszerből származnak.

Teljes publikációs lista

A lista áttöltése az MTMT rendszerébe
Hiányzó közlemények feltöltése
Hitelesített Publikációs Lista igénylése
OA letöltési statisztika megtekintése
Feltöltött közlemény:
26
DEA-ban:
25
OA:
10
Publikációs időszak:
2001-2020
2020
  1. Arnóczki, T., Nyul, G.: Minimal index of bicyclic biquadratic number fields.
    Rocky Mt. J. Math. 50 (1), 1-8, 2020.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous) (2019)
  2. Nyul, G., Rácz, G.: Sums of r-Lah numbers and r-Lah polynomials.
    Ars Math. Contemp. 18 (2), 211-222, 2020.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Algebra and Number Theory (2019)
    Q2 Discrete Mathematics and Combinatorics (2019)
    Q2 Geometry and Topology (2019)
    Q2 Theoretical Computer Science (2019)
2019
  1. Gyimesi, E., Nyul, G.: New combinatorial interpretations of r-Whitney and r-Whitney-Lah numbers.
    Discret Appl. Math. 255 222-233, 2019.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Applied Mathematics
    Q2 Discrete Mathematics and Combinatorics
2018
  1. Gyimesi, E., Nyul, G.: A comprehensive study of r-Dowling polynomials.
    Aequ. Math. 92 (3), 515-527, 2018.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Applied Mathematics
    Q2 Discrete Mathematics and Combinatorics
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  2. Nyul, G.: A rímek kombinatorikája.
    Polygon. 25 (1), 63-71, 2018.
  3. Nyul, G.: Emlékülés Szele Tibor tiszteletére.
    Debr. Szle. 26 (3), 337-339, 2018.
2017
  1. Gyimesi, E., Nyul, G.: A note on combinatorial subspaces and r-Stirling numbers.
    Util. Math. 105 137-139, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Applied Mathematics
    Q4 Statistics and Probability
    Q4 Statistics, Probability and Uncertainty
  2. Nyul, G.: Diofantoszi számhalmazok.
    Középisk. Mat. Fiz. Lapok. 67 (7), 391-395, 2017.
  3. Nyul, G., Rácz, G.: Lucas sequences and the Hosoya index of graphs.
    Fibonacci Q. 55 (4), 340-342, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Algebra and Number Theory
  4. Bertók, C., Nyul, G.: On monochromatic linear recurrence sequences.
    Contrib. Discret. Math. 11 (2), 58-62, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Discrete Mathematics and Combinatorics
2016
  1. Nyul, G.: 125 éve született Egerváry Jenő, az iskola egykori diákja.
    In: A Debreceni Fazekas Mihály Gimnázium Értesítője a 2014/2015-ös és a 2015/2016-os iskolai tanévről. Szerk.: Gargya Péterné, Fazekas Mihály Gimnázium, Debrecen, 182-185, 2016.
2015
  1. Nyul, G., Rauf, B.: On the existence of van der Waerden type numbers for linear recurrence sequences with constant coefficients.
    Fibonacci Q. 53 (1), 53-60, 2015.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Algebra and Number Theory
  2. Nyul, G.: Some thoughts concerning power sums.
    Teach. Math. Comput. Sci. 13 (2), 303-308, 2015.
  3. Nyul, G., Rácz, G.: The r-Lah numbers.
    Discret. Math. 338 (10), 1660-1666, 2015.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Discrete Mathematics and Combinatorics
    Q1 Theoretical Computer Science
2014
  1. Nyul, G.: Pexiderized functional equations for vector products and quaternions.
    Acta Math. Hung. 142 (2), 519-525, 2014.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  2. Kereskényiné Balogh, Z., Nyul, G.: Stirling numbers of the second kind and Bell numbers for graphs.
    Australasian Journal of Combinatorics. 58 (2), 264-274, 2014.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Discrete Mathematics and Combinatorics
2013
  1. Gyimesi, E., Nyul, G.: A note on Golomb's method and the continued fraction method for Egyptian fractions.
    Ann. Math. et Inf. 42 129-134, 2013.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Computer Science (miscellaneous)
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
  2. Nyul, B., Nyul, G.: Functional equations for vector products and quaternions.
    Aequ. Math. 85 (1-2), 35-39, 2013.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Applied Mathematics
    Q3 Discrete Mathematics and Combinatorics
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
2011
  1. Nyul, G., Rauf, B.: Upper bounds on van der Waerden type numbers for some second order linear recurrence sequences.
    Ann. Math. et Inf. 38 117-122, 2011.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Computer Science (miscellaneous)
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
2009
  1. Luca, F., Nyul, G.: On a divisibility problem related to binomial coefficients.
    J. Comb. Numb. Theory. 1 (2), 183-187, 2009.
2006
  1. Gaál, I., Nyul, G.: Index form equations in biquadratic fields: the p-adic case.
    Publ. Math. Debrecen. 68 (1-2), 225-242, 2006.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
2004
  1. Nyul, G.: A divisibility problem of binomial coefficients.
    Ann. Univ. Sci. Bp. Rolando Eötvös Nomin., Sect. Math. 47 115-121, 2004.
2002
  1. Nyul, G.: Non-monogenity of multiquadratic number fields.
    Acta Math. Inform. Univ. Ostrav. 10 (1), 85-93, 2002.
2001
  1. Gaál, I., Nyul, G.: Computing all monogeneous mixed dihedral quartic extensions of a quadratic field.
    J. Theor. Nr. Bordx. 13 (1), 137-142, 2001.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Algebra and Number Theory
Mindet mutasd
frissítve: 2020-11-22, 01:36

Tudományos folyóiratcikkek
SCImago besorolása

Tudományos folyóiratcikkek száma: 21
Q1 1 (4.8%)
Q2 7 (33.3%)
Q3 5 (23.8%)
Q4 3 (14.3%)
n.a. 5 (23.8%)

SCImago kategóriák

Mathematics (16)
Discrete Mathematics and Combinatorics (7)
Mathematics (miscellaneous) (7)
Algebra and Number Theory (4)
Applied Mathematics (4)
Theoretical Computer Science (2)
Geometry and Topology (1)
Statistics and Probability (1)
Computer Science (2)
Computer Science (miscellaneous) (2)
Decision Sciences (1)
Statistics, Probability and Uncertainty (1)

Közlemények megoszlása
műfaj szerint

Közlemények megoszlása
évszám szerint

Közlemények megoszlása
nyelv szerint

Egyéb társszerzők

Kereskényiné Balogh Zsófia