• English, British
  • Magyar

Kutatóink

Boros Zoltán
matematikus
Összes kutatónk
Boros Zoltán
matematikus
Daróczy Zoltán
matematikus
Gselmann Eszter
matematikus
Maksa Gyula
matematikus
Molnár Lajos
matematikus
Páles Zsolt
matematikus

Közlemények megoszlása
műfaj szerint

Közlemények megoszlása
évszám szerint

Közlemények megoszlása
nyelv szerint

Közlemények megoszlása
folyóiratok szerint

További folyóiratok

iDEa Tudomány

iDEa Tehetség

iDEa

Analízis Tanszék

Egység keresése
Elérhetőség
Név: Analízis Tanszék
Alapítás ideje: 2000-01-01
Cím: 4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
Fax: (52) 512-728
Szakma
Bemutatkozás:

A tanszék legrégebbi, napjainkban is meghatározó kutatási területe a függvényegyenletek és -egyenlőtlenségek elmélete. A 80-as évektől kezdődően azonban a kutatási spektrum jelentősen bővült. Jelenleg, az említett függvényegyenletek és -egyenlőtlenségek mellett kiterjedt kutatások folynak a matematikai analízis olyan fontos területein is, mint a lineáris funkcionálanalízis, konvex és nemsima analízis, harmonikus analízis.
A tanszék oktatási tevékenysége igen széleskörű, a matematika szakos hallgatók számára olyan mennyiségű kurzust ölel fel, ami a matematikai analízis minden lényeges részét lefedi. A kötelező órák mellett nagy számú kötelezően, illetve szabadon választható tárgyat is ajánlunk a BSc, az MSc, illetve PhD hallgatók részére egyaránt. További számos, analízissel kapcsolatos tárgyat oktatunk informatikus, mérnök, fizikus és biológus hallgatók számára.

Intézményi honlap: http://math.unideb.hu/analizis/
Média anyagok

Teljes publikációs lista

Hiányzó közlemények feltöltése >> Feltöltött közlemény:
DEA-ban:
OA:
Publikációs időszak:
661
466
58
1952-2018
2018
2017
  1. Bessenyei, M., Páles, Z.: A contraction principle in semimetric spaces.
    J. Nonlinear Convex Anal. 18 (3), 515-524, 2017.
  2. Gilányi, A., González, C., Nikodem, K., Páles, Z.: Bernstein-Doetsch type theorems with Tabor type error terms for set-valued maps.
    Set-Valued Var. Anal. 25 (2), 441-462, 2017.
2016
  1. Páles, Z.: A general mean value theorem.
    Publ. Math. Debr. 89 (1-2), 161-172, 2016.
  2. Bahyrycz, A., Páles, Z., Piszczek, M.: Asymptotic stability of the Cauchy and Jensen functional equations.
    Acta Math. Hung. 150 (1), 131-141, 2016.
  3. Páles, Z., Pasteczka, P.: Characterization of the Hardy property of means and the best Hardy constants.
    Math. Inequal. Appl. 19 (4), 1141-1158, 2016.
  4. Dolinar, G., Kuzma, B., Nagy, G., Szokol, P.: Restricted skew-morphisms on matrix algebras.
    Linear Alg. Appl. 490 1-17, 2016.
  5. Gselmann, E., Kelemen, A.: Stability in the class of first order delay differential equations.
    Miskolc Math. Notes. 17 (1), 281-291, 2016.
2015
  1. Matkowski, J., Páles, Z.: Characterization of generalized quasi-arithmetic means.
    Acta Sci. Math. 81 (3-4), 447-456, 2015.
Mindet mutasd