• English, British
  • Magyar

Közlemények megoszlása
műfaj szerint

Közlemények megoszlása
évszám szerint

Közlemények megoszlása
nyelv szerint

Közlemények megoszlása
folyóiratok szerint

További folyóiratok

Tudományos folyóiratcikkek
SCImago besorolása

Tudományos folyóiratcikkek száma: 132
Q1/D1 1 (0.8%)
Q1 11 (8.3%)
Q2 18 (13.6%)
Q3 13 (9.8%)
Q4 8 (6.1%)
n.a. 82 (62.1%)

Egyéb társszerzők

Tichy, Robert Franz
Zimmer, Horst Günter
További társszerzők
Tichy, Robert Franz
Zimmer, Horst Günter
Thuswaldner, Jörg M.
Buchmann, Johannes
Kirschenhofer, Peter
Fazekasné Kis Mária
Heuberger, Clemens
Hirata-Kohno, Noriko
Lemmermeyer, Franz
Bezivin, Jean-Paul B.
Demetrovics János
de Weger, Benjamin Marinus Marnix
Evertse, Jan-Hendrik
Frougny, Christiane
Hajduné Pocsai Enikő
Madritsch, Manfred G.
Poorten, Alfred J., van der
Schlickewei, Hans Peter
Woeginger, Gerhard J.

iDEa Tudomány

iDEa Tehetség

iDEa

Pethő Attila

Pethő Attila

Pethő Attila
DE > IK
tanszékvezető egyetemi tanár
Elérhetőség
Név: Pethő Attila
További profilok: MTMT
Szakma
Szakterület: matematikus, informatikus
Oktatott tárgyak
Az adatok a NEPTUN rendszerből származnak.
Média anyagok

Teljes publikációs lista

A lista áttöltése az MTMT rendszerébe >>
Hiányzó közlemények feltöltése >>
Hitelesített Publikációs Lista igénylése >>
OA letöltési statisztika megtekintése >>
Feltöltött közlemény:
DEA-ban:
OA:
Publikációs időszak:
171
109
35
1974-2017
2017
  1. Pethő, A., Varga, P.: Canonical number systems over imaginary quadratic Euclidean domains.
    Colloq. Math. 146 (2), 165-186, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
  2. Komornik, V., Pedicini, M., Pethő, A.: Multiple common expansions in non-integer bases.
    Acta Sci. Math. 83 (1-2), 51-60, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Analysis
    Q4 Applied Mathematics
  3. Pethő, A., Pohst, M., Bertók, C.: On multidimensional Diophantine approximation of algebraic numbers.
    J. Number Theory. 171 422-448, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q1 Algebra and Number Theory
  4. Akiyama, S., Evertse, J., Pethő, A.: On nearly linear recurrence sequences.
    Number Theory - Diophantine Problems, Uniform Distribution and Applications / eds. Christian Elsholtz, Peter Grabner 1-21, 2017.
  5. Bertók, C., Hajdu, L., Pethő, A.: On the distribution of polynomials with bounded height.
    J. Number Theory. 179 172-184, 2017.
    Folyóirat-mutatók:
    Q1 Algebra and Number Theory
2016
  1. Aszalós, L., Hajdu, L., Pethő, A.: On a correlational clustering of integers.
    Indag. Math.-New Ser. 27 (1), 173-191, 2016.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
2015
  1. Pethő, A., Varga, P., Weitzer, M.: On shift radix systems over imaginary quadratic Euclidean domains.
    Acta Cybern. 22 (2), 485-498, 2015.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Computational Theory and Mathematics
    Q3 Computer Science (miscellaneous)
    Q4 Computer Vision and Pattern Recognition
    Q3 Electrical and Electronic Engineering
    Q4 Information Systems and Management
    Q4 Management Science and Operations Research
    Q4 Software
    Q4 Theoretical Computer Science
2014
  1. Komornik, V., Pethő, A.: Common expansions in noninteger bases.
    Publ. Math. Debr. 85 (3-4), 489-501, 2014.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  2. Akiyama, S., Aszalós, L., Hajdu, L., Pethő, A.: Correlation clustering of graphs and integers.
    Infocommun. j. 6 (4), 3-12, 2014.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Computer Science (miscellaneous)
    Q4 Electrical and Electronic Engineering
  3. Pethő, A., Tengely, S.: On composite rational functions.
    In: Number theory, analysis, and combinatorics : Proceedings of the Paul Turán Memorial Conference held August 22-26, 2011 in Budapest. Ed.: by János Pintz, András Biró, Kálmán Győry, Gergely Harcos, Miklós Simonovits, József Szabados, De Gruyter, Berlin, 241-259, 2014. ISBN: 9783110282375
  4. Akiyama, S., Pethő, A.: On the distribution of polynomials with bounded roots I. Polynomials with real coefficients.
    J. Math. Soc. Jpn. 66 (3), 927-949, 2014.
    Folyóirat-mutatók:
    Q1 Mathematics (miscellaneous)
  5. Bérczes, A., Pethő, A.: On the sumset of binary recurrence sequences.
    Publ. Math. Debr. 84 (1-2), 279-290, 2014.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
  6. Akiyama, S., Steiner, W., Brunotte, H., Pethő, A., Thuswaldner, J.: Problems and conjectures around shift radix systems.
    Open Probl. Math. 2 1-5, 2014.
  7. Dombek, D., Hajdu, L., Pethő, A.: Representing algebraic integers as linear combinations of units.
    Period. Math. Hung. 68 (2), 135-142, 2014.
    Folyóirat-mutatók:
    Q3 Mathematics (miscellaneous)
2013
  1. Hajdu, L., Kovács, T., Pethő, A., Pohst, M.: An optimization problem for lattices.
    Exp. Math. 22 (4), 443-455, 2013.
    Folyóirat-mutatók:
    Q1 Mathematics (miscellaneous)
  2. Akiyama, S., Pethő, A.: Discretized rotation has infinitely many periodic orbits.
    Nonlinearity. 26 (3), 871-880, 2013.
    Folyóirat-mutatók:
    Q1 Applied Mathematics
    D1 Mathematical Physics
    D1 Physics and Astronomy (miscellaneous)
    D1 Statistical and Nonlinear Physics
  3. Csernusné Ádámkó, É., Pethő, A.: Location-stamp for GPS coordinates.
    Acta Univ. Sap., Inf. 5 (1), 63-76, 2013.
  4. Hirata-Kohno, N., Pethő, A.: On a key exchange protocol based on Diophantine equations.
    Infocommun. j. 5 (3), 17 - 21, 2013.
    Folyóirat-mutatók:
    Q4 Computer Science (miscellaneous)
    Q4 Electrical and Electronic Engineering
2012
2011
  1. Csernusné Ádámkó, É., Pethő, A.: "Helyszín-bélyegzés", hitelesített GPS koordináták.
    In: Az elmélet és gyakorlat találkozása a térinformatikában II. : Térinfo rmatikai Konferencia és Szakkiállítás Debrecen 2011. Szerk.: Lóki József, Debreceni Egyetem, Debrecen, 381-387, 2011. ISBN: 9789633181164
  2. Madritsch, M., Pethő, A.: Asymptotic normality of additive functions on polynomial sequences in canonical number systems.
    J. Number Theory. 131 (9), 1553-1574, 2011.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Algebra and Number Theory
  3. Pethő, A., Ziegler, V.: On biquadratic fields that admit unit power integral basis.
    Acta Math. Hung. 133 (3), 221-241, 2011.
    Folyóirat-mutatók:
    Q2 Mathematics (miscellaneous)
Mindet mutasd